OpusCapita dokona outsourcingu swoich operacji digitalizacji w Szwecji, Norwegii i Polsce firmie BancTec

26.06.2017

OpusCapita, spółka zajmująca się automatyzacją i digitalizacją procesów zaopatrzenia, fakturowania i płatności swoich klientów, zawiązała globalną spółkę działającą w branży digitalizacji z amerykańską firmą BancTec, marką SourceHOV, która jest jednym z wiodących światowych dostawców usług digitalizacji.

Operacje digitalizacji OpusCapita w Szwecji, Norwegii i Polsce zostaną przekazane firmie BancTec.  W ciągu czwartego kwartału 2017 roku, około 350 pracowników OpusCapita zostanie przeniesionych do nowej spółki z zachowaniem ich aktualnych warunków zatrudnienia. Po transferze działalności, OpusCapita nadal odpowiadać będzie za obsługę około 800 klientów, dla których świadczy usługi digitalizacji faktur. Działalność OpusCapita w branży digitalizacji w Finlandii i Estonii jest wyłączona z tej umowy. 

 - Cieszymy się, że możemy stać się partnerem Opus Capita w zakresie jej działalności związanej z digitalizacją, by spółka mogli skoncentrować się na swojej podstawowej działalności - powiedział Mark Fairchild, Prezes BancTec Solutions & Services w SourceHOV. - Okazja ta jeszcze bardziej wzmocni naszą wiodącą pozycję w branży zarządzania informacjami przedsiębiorstw, jednocześnie zapewniając kluczowy rozwój w całej Europie dla marki SourceHOV, a szczególnie w Polsce i w Skandynawii. 

- Jesteśmy podekscytowani perspektywą przejęcia przez naszego globalnego partnera, BancTec, naszej działalności w zakresie digitalizacji w Szwecji, Norwegii i Polsce. Umowa ta otwiera szereg możliwości, zarówno dla klientów, jak i pracowników, którzy będą mogli skorzystać ze światowej klasy technologii i kompetencji BancTec. Współpraca z BancTec zapewnia nam dostęp do ich międzynarodowej sieci digitalizacji, a także wsparcie dla naszej strategii rozwoju, której zamierzeniem jest stanie się liderem liderem globalnego ekosystemu sprzedaży i zakupów - powiedział Patrik Sallner, CEO, OpusCapita.

 

O BancTec

BancTec, marka SourceHOV, jest światowym liderem w dziedzinie automatyzacji transakcji finansowych i usług zarządzania dokumentami świadczonych na rzecz organizacji pragnących osiągnąć większą efektywność finansowych procesów back-office’u. Spółka świadczy usługi i zapewnia rozwiązania swoim klientom, zatrudniają ponad 16.000 pracowników w 50 krajach i ponad 120 punktach obsługi. W połączeniu z Dataforce Group, BancTec jest aktualnie największą na świecie spółką outsourcingu procesów biznesowych (Business Process Outsourcing - BPO) oferując usługi w zakresie przetwarzania rac i zarządzania dokumentacją. BancTec wykorzystuje typowe platformy technologiczne w celu zapewnienia wiarygodności, bezpieczeństwa i niezmiennie wysokiego poziomu działania. Filozofia biznesowa BancTec opiera się o budowanie długoterminowych, relacji współpracy, zapewniając niezmienną wartość handlową swoim klientom, otwierając nowe możliwości swoim klientom i gwarantując duże zwroty z kapitału swoim udziałowcom. Aby dowiedzieć się więcej, proszę odwiedzić stronę www.banctec.com.

 

O OpusCapita

OpusCapita pomaga firmom sprzedawać, kupować i płacić w bardziej efektywny sposób, zapewniając im zakrojone na szeroką skalę rozwiązania z dziedziny obsługi płatności za zakupy i obsługi transakcji gotówkowych. Dzięki 600 milionom transakcji przetwarzanych rocznie przez ponad 8.000 klientów w ponad 100 państwach, stworzyliśmy globalny ekosystem, w ramach którego kupujący, sprzedawcy, banki i inne powiązane strony mogą nawiązywać kontakty, realizować transakcje i rozwijać się. Wraz z naszymi klientami, OpusCapita dokonuje transformacji procesów sprzedaży, zaopatrzenia i finansów w kierunku cyfrowej ery. W 2016 roku, sprzedaż netto OpusCapita wyniosła 240 milinów EUR i zatrudniała ona 2.000 wykwalifikowanych pracowników. Założona w 1984 roku, OpusCapita posiada siedzibę w Helsinkach, w Finlandii. Aby dowiedzieć się więcej, proszę odwiedzić stronę www.opuscapita.com.