Firma OpusCapita zawarła z firmą BencTec porozumienie dotyczące outsourcingu operacji digitalizacji dokumentów w Szwecji, Norwegii i Polsce

02.10.2017

OpusCapita, firma zajmująca się automatyzacją i digitalizacją procesów zakupowych, fakturowania i płatności, zawarła dziś porozumienie w sprawie outsourcingu z amerykańską firmą BencTec.

 

W myśl porozumienia operacje digitalizacji realizowane przez firmę OpusCapita w Szwecji, Norwegii i Polsce zostały przekazane firmie BancTec, globalnemu dostawcy usług zarządzania informacjami przedsiębiorstwa (EIM) i rozwiązań z zakresu przetwarzania transakcji (TPS). Porozumienie o globalnej współpracy w obszarze digitalizacji ogłoszono 26 czerwca 2017 r.

 

Około 330 pracowników firmy OpusCapita zostanie przeniesionych do BancTec-u z zachowaniem ich aktualnych warunków zatrudnienia OpusCapita nadal będzie odpowiadać za obsługę około 800 klientów, dla których świadczy usługi digitalizacji faktur. Działalność OpusCapita w branży digitalizacji w Finlandii i Estonii jest wyłączona z niniejszej umowy.

 

Współpraca w zakresie outsourcingu zapewnia firmie OpusCapita dostęp do międzynarodowej sieci digitalizacji Exela Technologies, a także wsparcie dla strategii rozwoju, której zamierzeniem jest stanie się liderem globalnego ekosystemu Purchase-to-Pay.

 

Więcej informacji jest dostępnych w komunikacie.

Więcej informacji o Exela: https://www.exelatech.com/